Hakkımızda

Hakkımızda

Merhaba, Ben Çağnur Ertuğrul

Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik bölümünde lisans eğitimimi tamamladım ve 2016 yılında şeref öğrencisi olarak mezun oldum.

Üniversite eğitimim esnasında “Vejetaryen Sporcularda Beslenme” adlı seminer makalemi yazdım. “Çocuk Kanallarında Yayınlanan Besin Reklamları” araştırma konulu poster sunumunda yer aldım. Bitirme tezimi ise “Üniversite Öğrencilerinde Diyet Glisemik İndeksi ve Glisemik Yükü ile Beslenme Durumu Arasındaki İlişkinin Araştırılması” konusunda yazdım.

Küçük yaşlardan beri çeşitli spor dalları ile iç içe olmamın ve hem lisede lisanslı hem de üniversitede fakülte takımında voleybol oynamamın da etkisiyle spor ve sporcu beslenmesine ilgim büyüktü. Bu konuda sayısız kongre, sempozyumlara katıldım. Eğitimim devam ederken Türkiye’nin en başarılı sporcu diyetisyenlerinden biri olan Aylin Hasbay Büyükkaragöz hocamın yanında staj yaparak daha mezun olmadan sporcu beslenmesi hakkında çok değerli tecrübeler edindim. Diyetetik alanında da çok kıymetli hocalarımın yanında ve hastanelerde sayısız staj tecrübem oldu.

Mezun olur olmaz Bob Gym Personal Coaching’te mesleki hayatıma başladım. Sporcular ve yüzlerce egzersiz yapan birey ile yaklaşık 3 yıl boyunca çalışma fırsatım oldu. Bu süre boyunca beslenme danışmanlığı dışında hem kurum içinde personal trainerlara hem de katılıma açık seminer ve workshoplarda beslenme eğitimleri verdim. Aynı sene içerisinde Gazi Üniversitesinde yüksek lisans eğitimime başladım. 1 yılın sonunda kendime asıl uzmanlaşmak istediğim alanın sporcu beslenmesi olduğunu hatırlattım. Bu da sadece bu konuda tez yazarak olamayacak, ayrı ve daha özelleştirilmiş bir lisans üstü eğitim gerektirecekti.

Bu esnada Türkiye’de ilk kez spor bilimleri altında değil sağlık bilimleri enstitüsü altında açılmış olan Acıbadem Üniversitesi Sporcu Beslenmesi Tezli Yüksek Lisans programına başvurdum ve katılmaya hak kazandım. Çok değerli akademisyenlerden “Egzersiz Biyokimyası, Ergojenikler ve Besin Destekleri, Antrenman Bilgisi, Farklı Spor Dallarında Beslenme, Spor ve Egzersizde Makro-Mikro Besin Ögeleri, Egzersiz Fizyolojisi” gibi tamamen sporcu beslenmesi konusunda özelleştirilmiş dersler aldım ve ders dönemimi yüksek bir başarı ile tamamladım. Şu an yüksek lisans tezimi yazmaktayım.

Mesleğe adım attığım günden bugüne çeşitli kurum ve federasyonlarda eğitimler verdim. Bunlardan bazıları: Herkes İçin Spor Federasyonu, Buz Pateni Federasyonu, AIS (Australia Sport Institute), Holland Ice Academy, Doğuş Oto idi. Aynı zamanda Hacettepe Üniversitesi ve Lokman Hekim Üniversitesi’ne de sporcu beslenmesi alanında konuk hoca olarak davet edildim.
2019’dan bu yana Ankara Next Level Loft Ofis’te meslek etiğinden şaşmadan, bireylerin sağlık durumunu ve yaşam kalitesini iyileştirerek, sürdürülebilir beslenme prensibi ile beslenme danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Sizlerin yaşamına dokunabilmek, fayda sağlayabilmek, kalıcı beslenme alışkanlıkları kazandırabilmek ve birlikte yürüdüğümüz yolu bir serüven haline getirebilmek benim için en büyük heyecan ve zevk.

Sevgilerimle

Hizmetlerimiz